Policjanci wygrali w piłkarskich zawodach kolejarzy

19 lipca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W XVII Turnieju o puchar prezesa PKP Cargo i prezydenta Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce rywalizowało 21 drużyn. Maszyniści wykazali się dużą gościnnością - zawody wygrał jeden z zespołów zaproszonych do udziału w zawodach. Policja Iława pokonała w finale drużynę z Północnego Zakładu PKP Cargo 1:0.

Turniej odbył się na obiektach Jezioraka Iława w dniach 26-27 czerwca br. Maszynistowskie mistrzostwa mają kilkunastoletnią tradycję i są największą kolejarską imprezą o charakterze sportowo-rekreacyjnym. W tym roku udział wzięły w nich drużyny ze spółek PKP Cargo, PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Koleje Wielkopolskie, Koleje Śląskie, SKM w Trójmieście, PKP S.A. oraz maszyniści z Czech.

W meczu o trzecie miejsce maszyniści z Zakładu Północnego PKP Intercity rzutami karnymi pokonali ekipę z Centralnego Zakładu PKP Cargo. Także seria jedenastek potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy niezwykle prestiżowej rywalizacji pomiędzy reprezentacją maszynistów, a dyrektorami.

W regulaminowym czasie gry (2x30 minut) gole nie padły, a karne skuteczniej egzekwowali dyrektorzy, którzy tym samym przerwali trwającą 4 lata serię zwycięstw reprezentacji maszynistów.