Siemens Mobility przekazuje 222. lokomotywę Vectron firmie European Locomotive Leasing Group (ELL)

Siemens Mobility przekazuje 222. lokomotywę Vectron firmie European Locomotive Leasing Group (ELL)

26 kwietnia 2024 | Źródło: ELL / zukunftbahn/ Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility przekazuje 222. lokomotywę Vectron firmie European Locomotive Leasing Group (ELL) jako kamień milowy w partnerstwie.

 

Siemens Mobility przekazuje 222. lokomotywę Vectron firmie European Locomotive Leasing Group (ELL)
Fot. ELL

 

European Locomotive Leasing Group (ELL) i Siemens Mobility są dwiema kluczowymi siłami napędowymi w promowaniu transformacji mobilności i zwiększaniu wydajności transportu kolejowego. Podczas gdy Siemens Mobility opracowuje i produkuje pojazdy szynowe, komponenty i rozwiązania infrastrukturalne w swoich zakładach w Wiedniu i Grazu, ELL, jako największy operator rodziny lokomotyw Vectron, obsługuje ponad 40 międzynarodowych kolei w 18 krajach.

W niedawno zawartej umowie ramowej ELL i Siemens Mobility uzgodniły, że ELL może rozszerzyć swoją flotę pojazdów do 400 lokomotyw. Jako symbol tej wyraźnej ścieżki ekspansji, 222. lokomotywa Vectron została dziś symbolicznie przekazana ELL.

Christian Kern, dyrektor generalny ELL, podkreśla znaczenie wydajnej platformy lokomotyw dla maksymalnej wydajności i niezawodności w transporcie kolejowym: "Kolej jest technicznie i komercyjnie złożonym modelem biznesowym. My sprawiamy, że jest to proste dla naszych klientów. Konsekwentne skupienie się na jednej platformie lokomotyw maksymalizuje wydajność i niezawodność". 

Tanja Kienegger, CEO Siemens Mobility Austria, podkreśla, że sukces ELL z flotą Vectron opiera się również na austriackich inżynierach. Technologie opracowane przez Siemens Mobility pomagają napędzać międzynarodową rewolucję mobilności.

Koleje w Europie mogą korzystać z pojazdów dzierżawionych przez ELL, aby wykorzystać nowe możliwości na rynkach dzięki dodatkowym lokomotywom, niezależnie od własnych programów zamówień pojazdów. Przyczynia się to do tworzenia nowych transgranicznych usług transportowych i zwiększa zakres zrównoważonych i wydajnych rozwiązań transportu kolejowego.

ELL i Siemens Mobility ściśle współpracują również w zakresie ciągłego rozwoju pojazdów. Wyniki wieloletniego projektu analitycznego doprowadziły do 25-procentowego zmniejszenia liczby przeglądów lokomotyw wymaganych w całym cyklu życia.

Chociaż Vectron jest budowany w Monachium-Allach, istnieje silne austriackie powiązanie. Inżynierowie z Graz opracowali wysokowydajny układ jezdny SF4 Vectrona. Produkcja wózków i pantografów w zakładzie w Graz zapewnia miejsca pracy i przyczynia się do dobrego wykorzystania podstawowych mocy produkcyjnych zakładu w Styrii.